milyen network engineer-ként dolgozni?
Egy network engineer biztosítja a hálózatokhoz való problémamentes csatlakozás lehetőségét a szervezetekben. Biztosítja az adatok, hívások, videók, hang- és vezeték nélküli hálózati szolgáltatások elérhetőségét. A munkája magában foglalja a teljes számítógépes hálózatok kialakítását és megvalósítását egy vállalaton belül. Biztosítja, hogy az összes hálózati rendszer megfelelően működik, minőségi hálózati infrastruktúrát, teljesítményt és biztonságot adva a végfelhasználók számára.
mit csinál egy network engineer?
A network engineer a hálózati rendszerek telepítése és kialakítása mellett figyeli a meglévő hálózatok működését. Felméri a hálózati problémákat, és megoldást talál a kapcsolat javítására. A kritikus rendszerek rutin karbantartását is elvégezheti. Ez magában foglalja a teljesítmény értékelését, valamint a hálózati problémák diagnosztizálását és javítását. A rendszeres karbantartás növeli a hálózat biztonságát a végfelhasználók számára. A network engineer ismeri a különféle hálózati eszközök típusait, járatos a különböző gyártók által fejlesztett technológiákban, ezen ismereteit pedig mindennapi feladatai során alkalmazza.
Egy sikeres hálózati rendszermérnöknek a felhőalapú technológiák, a programozás és a kiberbiztonság terén széleskörű ismeretekkel kell rendelkeznie. Munkáját nagyban megkönnyíti, ha jó elemző és problémamegoldó készségekkel is rendelkezik a szakmai tudás mellett.
tekintse meg a legújabb IT állásajánlatainkat
megnézemnetwork engineer átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt network engineer.
szeretné tudni, mennyit keres egy network engineer? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet network engineer-ként?
Egy network engineer fizetése a munka összetettségétől és a munkáltatótól függően változik. A szervezet mérete is befolyásolhatja a kompenzációs csomagot: ha például egy kis kezdő vállalkozásban dolgozik, valószínűleg kevesebbet fog keresni a minimális erőforrások miatt. Egy nagyvállalat valószínűleg többet fizet, mivel jelentősebb erőforrásokkal rendelkezik.
Az ágazat, amelyben tevékenykedik, befolyásolja a munkakör összetettségét, így a fizetést is. A tech vagy pénzügyi szektorban végzett munka általában összetettebb, a pénzügyi vállalatoknak komplexebb hálózatokra van szükségük adataik védelméhez, így ezek a munkakörök magasabb kereseti lehetőséget biztosíthatnak. A hálózati telepítések köre is befolyásolja a kompenzációs csomagot. Egyes cégeknél néhány részlegen, míg más szervezeteknél több fióktelepen kell telepíteni és karbantartani a hálózatot, így a nagyobb szervezeteknél magasabb lehet a fizetés is.
network engineer munkakör típusai
Az alábbi területek valamelyikén dolgozhat egy network engineer:
- cloud networking architect: egy cloud network architect előkészíti és támogatja a szervezet felhőalapú technológiára való átállását. Feladata a felhő struktúra kialakítása és a vállalati adatok migrációja. A felhőszolgáltatásokkal kapcsolatos problémákat is elháríthatja.
- network security specialist: a hálózatbiztonsági szakértő a hálózat sebezhetőségeit keresi, és megelőzi a fenyegetéseket. Feladata a vállalat számítógépes hálózatát fenyegető veszélyek észlelése, megelőzése és megoldása. Folyamatosan értékeli a biztonsági intézkedéseket, és naprakész a legújabb fenyegetésekkel kapcsolatban, hogy a vállalat hálózata biztonságos maradjon.
- wireless network engineer: feladata a vezeték nélküli berendezések telepítése és konfigurálása. Karbantartja a hálózatot és elhárítja a leállásokhoz vezető problémákat, szükség szerint frissíti az eszközöket.
- VoIP mérnök: a VoIP (voice over internet protocol) lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy telefonhívásokat indítsanak, csevegjenek kollégáikkal és online találkozókat bonyolítsanak le. Feladata a VoIP hálózatok telepítése és karbantartása.
- data centre networking specialist: hálózati szakértőként ő állítja be és tartja karban azt az adatközpontot, amely a szervezet adatait és alkalmazásait tartalmazza. Kezeli a számítástechnikai erőforrásokat és a hálózati infrastruktúrát az adatközpont biztonságának megőrzése érdekében.
network engineer-ként dolgozni
Egy hálózati rendszermérnök vállalati hálózati rendszereket telepít és tart karban. Ismerje meg részletesebben egy network engineer feladatait, munkakörnyezetét és karrierlehetőségeit!
-
network engineer feladatai
A network engineer feladatai közé többek közt az alábbiak tartoznak:
- telepítés és konfigurálás: Meghatározza a szervezet számára létfontosságú hálózati infrastruktúrát, és telepíti azt. Kiválasztja a vállalat hálózatában használható legoptimálisabb teljesítményt nyújtó routereket, szervereket és terheléselosztókat és beállítja a hálózati infrastruktúrát a megfelelő működés érdekében.
- hálózatok hibaelhárítása és felügyelete: Gondoskodik arról, hogy a hálózati infrastruktúra az elvárásoknak megfelelően működjön. Ellenőrzi, hogy vannak-e kapcsolódási problémák, és a hálózati leállások idején minél előbb online állapotba hozza a rendszereket.
- irányelvek és hálózati dokumentációk kezelése: A network engineer a hálózatok elsődleges építője és menedzsere, így ő készíti a dokumentációt, amely leírja a hálózati infrastruktúra funkcióit és konfigurációját. A dokumentáció elmagyarázza a várható felhasználói interakciókat és a megfelelőségi követelményeket.
- hálózatoptimalizálás kutatása: Feladata nem csupán a hálózati infrastruktúra telepítése és kezelése, hanem annak optimalizálása is. Kiterjedt kutatásokat is végez, hogy olyan automatizálási lehetőségeket és harmadik féltől származó alkalmazásokat keressen, amelyek javíthatják a hálózati funkciókat.
- karbantartási és biztonsági munkák: Figyeli a hálózati infrastruktúrát az esetleges problémák megelőzéséhez. Feladatai közé tartozik, hogy új megoldásokat alkalmazzon a hálózat biztonságának és teljesítményének javítása érdekében. Ezenkívül biztonsági szempontú feladatokat is elláthat, például víruskereső szoftvereket telepíthet, biztonsági mentéseket készíthet, vagy tűzfalakat kezelhet.
-
munkakörnyezet
A legtöbb vállalat hálózati rendszerekre támaszkodik a teljesítmény optimalizálása érdekében. Egy network engineer ezért különféle szektorokban dolgozhat, például a pénzügyi, banki vagy gyártási szektorban. Dolgozhat alkalmazottként egy vállalatnál, vagy külsősként kihelyezett hálózati mérnökként. A network engineer-ek többsége tech cégeknél vagy informatikai tanácsadó cégeknél dolgozik.
-
kikkel dolgozik együtt egy network engineer?
Munkáltatójától függően egy network engineer kollégái között vannak hálózatbiztonsági szakemberek, hálózatmenedzserek és rendszergazdák. Dolgozhat informatikai projektmenedzserekkel, távközlési mérnökökkel és más szakemberekkel is, például IT technikusokkal, adatmérnökökkel, rendszermérnökökkel, szoftvermérnökökkel és webfejlesztőkkel.
-
munkaidő beosztás
Egy network engineer heti 40 órát dolgozik, hétfőtől péntekig, irodai órákban. Néha hétvégén is dolgozhat, hogy megoldja a hálózati csatlakozással kapcsolatos problémákat. A nagyobb hálózati telepítési folyamatok során késő este is előfordul, hogy dolgoznia kell, hogy minimalizálja a munkaidő alatti leállásokat.
-
fejlődési lehetőségek
Network engineer-ként továbbléphet network manager munkakörbe. Alternatív megoldásként speciális területekre szakosodhat, például a hálózat biztonságára, és hálózatbiztonsági szakértővé válhat. Egyes hálózati rendszermérnökök IT-biztonsági szakértőként, vagy informatikai projektmenedzserként folytatják karrierjüket.
-
amiért érdemes network engineer állást a Randstadon keresztül keresni.
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres network engineer állást:
- egy a munkaerőpiac IT szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- álláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- akár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Ahhoz, hogy network engineer-ként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
egyetemi végzettség
a network engineer szakmához jó kiindulás lehet egy informatikai, elektronikai mérnök, vagy szoftvermérnök alapszak.
-
online tanfolyamok
több specifikus képzés is elérhető online, ami megfelelő kiegészítő ismereteket, és némelyik sikeres vizsgát követően tanusítványt is ad a network engineer munkához.
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy network engineer számára a munkavégzéshez:
-
problémamegoldó készség
A jó problémamegoldó képesség elengedhetetlen a hálózati csatlakozási problémák megoldásához. Diagnosztikai ismeretei segítenek azonosítani és kiértékelni a hálózati rendszerek problémáit, hogy biztosítsák azok optimális működését.
-
időgazdálkodás
Jó időgazdálkodási készségekre van szükség a hálózati csatlakozási problémák gyors megoldásához és a leállások lehetőségének minimalizálásához. Alapvető fontosságú a feladatok gondos megtervezése, ami biztosítja, hogy a telepítést a várható határidőn belül elvégezze.
-
projektmenedzsment
Network engineerként egy projekt több aspektusát koordinálja. Gondoskodik a teljes folyamatról a hálózat kialakításától a végső megvalósításig és konfigurációig. Az ő feladata a telepítési folyamat koordinálása, valamint a minimális hálózati zavarok és leállások megoldása.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket a network engineer munkakörrel kapcsolatban:
-
mit csinál egy hálózati rendszermérnök?
Hálózati rendszermérnökként új hálózatokat tervez, és biztosítja, hogy a felhasználók gond nélkül hozzáférjenek a meglévő infrastruktúrához. Figyelemmel kíséri a hálózatokat a felmerülő problémák időben való észleléséhez és elhárítja azokat, hogy a hálózat maximális teljesítményt nyújtson a felhasználók számára. Naprakészen tartja a hálózatokat, hogy javítsa a biztonságot a meglévő környezetben.
-
a network engineer munkához kell tudni kódolni?
Igen. Network engineer-ként kódolási ismeretekre van szüksége a konfigurációs eszközök parancsainak létrehozásához. Nem igényel széles körű programozási ismereteket, de néhány alapvető kódolási készség segít a hálózatok felmérésében, és értékes megoldásokat kínál.
-
mik az elvárások egy network engineer felé?
Egy network engineer-nek magas szintű ismeretekre van szüksége a programozásban és a felhő alapú technológiák terén. Soft skillek közül jó, ha erős elemző és problémamegoldó készségekkel rendelkezik. Szintén kulcsfontosságú, hogy jártas legyen a problémák azonosításában és hibaelhárításában.
-
a network engineer nehéz munka?
Network engineer-ként dolgozni kihívást jelentő feladat a szerepkör kritikus jellege miatt, hiszen az ő tudásán múlik az osztályok közötti kommunikáció sebessége és minősége és a számítógépes hálózatok mindennapi működése. A hálózati technológia folyamatosan fejlődő világa naponta új kihívásokat is jelent.
-
hogyan jelentkezhetek network engineer állásra?
Network engineer állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!