3. A soft skillek felértékelődnek
Míg a legjobb szakmai, technikai képességek megszerzésére komoly sztenderdeket alakítottak ki a vállalatok, az utóbbi időben egyre fontosabbá váltak számukra a soft skillek. A stratégiai tervezést sokszor megnehezítik a gyorsan változó technikai feltételek és a gazdasági fejlődés, így a munkavállalók kiválasztásában a ”soft készségek” szerepe is jelentősebbé vált. Azok a képességek, amelyek a szakmai tudáson felül meghatározzák a beilleszkedést, motiválhatóságot, kooperativitást és kreativitást, nagyban hozzájárulnak a dolgozó vállalati kultúrában való boldogulásához.
4. A technológia mellett a mobilitás egyre fontosabb
Az informatikai munkaerő iránti növekvő kereslet kielégítésének egyik lehetséges útja a keresés kiterjesztése nemzetközi szintre. Távmunka esetében nem szükséges ugyanabban az irodában vagy országban dolgozni, viszont így a mobilitást fokozottan szem előtt kell tartani a kiválasztás során. Ugyanígy a jelöltek értékelésében az utazásra való hajlandóság és több idegen nyelv ismerete is fontos szemponttá válik. Ezek a tényezők hozzájárulnak a cég versenyképességéhez és lehetővé teszik a nemzetközi növekedést.
5. Trend a bevált munkaerő újraalkalmazása
Az IT szektorra egyre inkább jellemző lesz a korábbi alkalmazottak újbóli felvétele, ami költséghatékony módszer a már bevált tehetségek megszerzésére. A visszatérő alkalmazottak olyan csapattagok, akik már bizonyítottak és másodszorra még nagyobb mértékben járulhatnak hozzá a cég sikeréhez. A más cégeknél eltöltött idő alatt újabb ismeretekre és tapasztalatokra tesznek szert, emellett viszont jól átlátják a korábbi munkahelyük rendszereit is, illetve már megmutatták, hogy milyen teljesítményre képesek egy adott vállalati kultúrában és iparágban.