főkönyv és konszolidáció vezető / general ledger and consolidation manager | budapest

megjelenés dátuma
kapcsolat
randstad hungary
állás típusa
határozatlan idejű

az állás részletei

elhelyezkedés
budapest
álláskategória
Pénzügy / számvitel
referenciaszám
28428 / 29491
kapcsolat
Kattintson a jelentkezem gombra és válasszon a maximum 2 percet igénylő jelentkezési lehetőségek közül.

A munkakör célja a törvényi, hatósági és belső szabályozásokban foglalt egyedi és csoportszintű nemzetközi számviteli, pénzügyi előírásoknak mindenben megfelelő egyedi és konszolidált mérleg, eredménykimutatás és cash-flow határidőre történő elkészítésének biztosítása, a beszámolási folyamat felügyelete és kontrollja, illetve a csoportszintű beszámolás támogatása az egyedi és konszolidált pénzügyi kimutatások összeállítása során.

  • Részt vesz a cég egyedi és konszolidált beszámolóinak (közbenső, féléves, éves, stb.) készítésében és ellenőrzésében, valamint támogatja az éves tervkészítés folyamatát;
  • Előkészíti és koordinálja az anyavállalati havi zárási feladatokat, valamint felügyeli a beérkező adatcsomagok ellenőrzést és konszolidációs módosító tételeket;
  • Megszervezi és felügyeli a közvetlenül beosztott kollégák munkáját, az egyedi és csoportszintű határidők betartása érdekében;
  • Felügyeli, illetve koordinálja a munkatársak, valamint a többi résztvevő (leányvállalatok pénzügyi munkatársai, számviteli szolgáltató alkalmazottai, külső könyvvizsgáló, ellenőrző szervek) tevékenységét;
  • Részt vesz a cég egyedi és csoportszintű IFRS alapú számviteli politika kialakításában, valamint felelős az iparági nemzetközi legjobb gyakorlatnak megfelelő számviteli és konszolidációs eljárások betartásáért;
  • Harmonizálja az anyavállalatnál, illetve a csoport tagjainál alkalmazott integrált számviteli folyamatokat, elveket, a számviteli szabályozásban bekövetkező változásokat implementálja a cégbe;
  • Részt vesz az anyavállalatot és a csoportot érintő, számviteli vonatkozású projektekben;
  • Pénzügyi-számviteli kontrollt gyakorol, illetve támogat az anyavállalat és a cég szerződései vonatkozásában, valamint a stratégiai kezdeményezések során (akvizíciók, divesztíciók, projektek, hazai és nemzetközi vonatkozásban egyaránt), részt vesz a kapcsolódó team-munkában és a felsővezetés elé kerülő előterjesztések elkészítésében/véleményezésében, melynek során a számviteli kérdéseken túlmenő feladatokat is ellát.

Elvárások / Requirements

  • Felsőfokú végzettség (főiskolai/egyetemi diploma) gazdasági szakon
  • Minimum 6 év szakmai tapasztalat, ebből 2-3 év konszolidációs (vagy kapcsolódó) feladatkörben
  • Legalább 3 éves vezetői tapasztalat
  • Tárgyalási szintű angol nyelvismeret
  • IFRS standardok és nemzetközi best practicek kiváló ismerete
  • Project management készség
  • Számvitelen kívüli, bővebb pénzügyi ismeretek, képesség a tágabb összefüggések átlátására
  • Nemzetközi pénzügyi környezetben szerzett tapasztalat
  • SAP ismeret előnyt jelent

Amit kínálunk / Offer

  • Stabil, nemzetközi munkahely
  • Érdekes, komplex feladatok, szakmai kihívások;
  • Rálátás Magyarország egyik legnagyobb vállalatának belső folyamataira, működésére
  • Felkészült, profi csapat
  • Versenyképes juttatási csomag bónusszal, cafeteriával
  • Home office lehetőség