milyen product manager-ként dolgozni?

A product manager biztosítja, hogy egy vállalat releváns és nyereséges termékeket állítson elő, amelyek megfelelnek a felhasználók igényeinek. A termékek megvalósíthatóságának biztosítása mellett a megtérülés maximalizálása is fontos tényező. A feladata, hogy irányítson és megbirkózzon mindennel, ami az értékesítés, a marketing, a fejlesztők és tervezők, valamint a végfelhasználók határain kívül esik. Mivel minden vállalkozásnak és terméknek egyedi felhasználói, fejlesztői és vállalati összetétele van, a product manager konkrét feladatai a termék specifikus területétől is függenek. Például egy fogyasztási cikktől elvárható, hogy milliók számára megfelelő legyen, így a product manager számára az elsődleges főkusz, hogy a tervezés alatt álló termék megfeleljen a lehető legtöbb potenciális fogyasztó igényeinek.

mit csinál egy product manager?

A product manager feladatai közé tartozik a termék víziójának meghatározása azáltal, hogy definiálja a termék által megoldandó problémát, egyúttal beazonosítva ezzel a termék célcsoportját is. Támogatja a tervezőcsapatot a legmagasabb hozzáadott érték előállításában azzal, hogy átnézi és pontosítja  a termékspecifikációkat és részt vesz a tesztelésben is. Termékmenedzserként naprakésznek kell lenni a piaci trendekben, a felhasználói kutatások és a versenytárs elemzések számszerű és minőségi adataiban. Ha ismeri és érti a termék követelményeit, rangsorolhatja a hozzá kapcsolódó funkciókat, és megvalósíthatósági tervet készíthet egy ötlet megvalósításához.

tekintse meg a legújabb IT állásajánlatainkat

megnézem
1

Product manager átlagos fizetése

Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt product manager. A juttatási csomag részeként a munkáltató számos egyéb juttatást is biztosíthat, például egészségbiztosítást, lakhatási, vagy közlekedési támogatást. Gyakori a bónuszrendszer alkalmazása is és előfordul, hogy részvényopcióikat is kínál a munkálató.

szeretné tudni, mennyit keres egy product manager? nézze meg bérkalkulátorunkban!

bérkalkulátor

hogyan kereshet többet product manager-ként?

Egy termékmenedzser fizetése végzettségétől, tapasztalatától, a munkavégzés helyétől és az iparágtól is függ. A legtöbb vállalatnál a senioritási szint és a tapasztalat határozza meg az alapfizetést. A végzettség szintén befolyásolja a keresetet, mivel meghatározza a szakértelmet és az iparági ismereteket is. Ezért azok a product managerek, akik csak alapképzéssel rendelkeznek, alacsonyabb alapjövedelemmel rendelkezhetnek, mint azok, akiknek mesterdiplomájuk van.

2

product manager munkakör típusai

Egy product manager az alábbi területekre specializálódhat:

  • technical product manager: Műszaki termékmenedzserként mérnöki és terméktervező csapatokkal dolgozik műszaki termékek fejlesztésén. A feladata a trendek elemzése, a versenytársak termékeinek tanulmányozása, valamint a piacon lévő műszaki termékek teljesítményének javítására szolgáló funkciók fejlesztése.
  • growth product manager: Növekedési termékmenedzserként ő biztosítja, hogy a meglévő termékek megőrizzék versenyképességüket. A kutató- és tervezőcsapatokkal együttműködve új funkciókat hoz létre a jövedelmezőség növelése érdekében, hogy megtalálja az új termékek növekedésének útját.
  • digital product manager: A digitális termékmenedzser felügyeli a digitális termékek fejlesztését és létrehozását. Meghatározza az ügyfelek igényeit, és azokat a termék jellemzőkre fordítja. Kiterjedt piackutatást is végez, hogy egyensúlyt teremtsen az ügyfelek elvárásai és az üzleti célok között.
  • software product manager: A szoftver termékmenedzserek fejlesztőkkel és tervezőkkel együttműködve funkcionális szoftvert hoznak létre. Elemzi a szoftver megoldásokat, és gondoskodik arról, hogy a termék naprakész legyen.
business meeting
3

product manager-ként dolgozni

A product manager felügyeli a vállalat termékfejlesztését. Ismerje meg, mik egy termékmenedzser napi feladatai, kikkel és hogyan dolgozik.

4

szükséges tanulmányok és készségek

tanulmányok

Ahhoz, hogy product manager-ként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:

man looking at smart phone

készségek

Az alábbi készségek szükségesek egy product manager számára a munkavégzéshez:

5

gyakran ismételt kérdések

Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket a product manager munkakörrel kapcsolatban:

Köszönjük, hogy feliratkozott. Hamarosan küldjük a preferenciáinak megfelelő álláslehetőségeket.