adózási és biztosítási munkatárs | budapest

megjelenés dátuma
kapcsolat
krisztina albert, randstad hungary
állás típusa
határozatlan idejű

az állás részletei

elhelyezkedés
budapest
álláskategória
pénzügy / számvitel
referenciaszám
174581 / 25051
kapcsolat
Nem kötelező önéletrajzot feltöltenie ahhoz, hogy megpályázza ezt a pozíciót, sőt egyszerű megoldásként akár a Linkedin profiljával is jelentkezhet. Kattintson a jelentkezem gombra és válasszon a maximum 2 percet igénylő jelentkezési lehetőségek közül.

Megbízónk feladata Magyarország legjelentősebb nemzetközi repülőterének irányítása, üzemeltetése és fejlesztése, a fenntartható és hatékony működés biztosítása. Bővülő csapatukba keresünk Adózási és biztosítási szakembert.

Az adózással és biztosítással kapcsolatos tevékenységek támogatása. Jelentések és elemzések készítése, bevallásokhoz szükséges adatok összeállítása, bevallások elkészítése, jogszabályelemzés, társterületek támogatása. Havi zárási folyamatok támogatása, részvétel adótervezésben. A munkakör kisebb részben és eseti jelleggel biztosítási folyamatok kezelését is magában foglalja. Biztosítási események adminisztrálása, biztosítási események lejelentése a biztosítási bróker felé, jelentések készítése, biztosítások adatbázisának kezelése. Az adózáshoz és biztosításhoz kapcsolódó folyamatok folyamatos figyelemmel kísérése.

• A társaság és kapcsolt vállalatainak adókötelezettségei teljesítésének elsősorban operatív szintű támogatása, adóbevallások elkészítése,
• Közreműködés az adófolyamatok fejlesztésében,
• Társaság társterületei részére adótanácsadás támogatása,
• A számviteli zárások támogatása,
• Adó jelentések és elemzések elkészítése,
• Adóhatósági kapcsolattartás.
• A biztosítással kapcsolatos tevékenységek elvégzése, adminisztrálása
• Biztosítással kapcsolatos szerződések megújításának ügyintézése, gondozása, lejáratának figyelemmel kísérése, jelentések elkészítése
• Biztosítás keretében történő kárügyintézés
• Biztosítási díjtételek ellenőrzése, utaltatása
- A statisztikai adatszolgáltatás elkészítése (kivéve a repülőtér forgalmi és bérhez kapcsolódó statisztikai adatszolgáltatásokat), társterületek adatszolgáltatásának összehangolása

Elvárások / Requirements

• az utóbbi 3 évben nagyvállalatnál adózási területen szerzett operatív szakmai tapasztalat (adóbevallások készítése, egyes adónemek analitikus egyeztetése a főkönyvvel, adóhatóságokkal történő kapcsolattartás)
• mérlegképes könyvelő végzettség vagy adótanácsadói képesítés
• Excel felhasználói ismeret
• aktív középfokú angol nyelvtudás
• analitikus képességek
• precíz, önálló munkavégzés

Előnyt jelent:
• Adótanácsadói képesítés
• 3 évnél hosszabb szakmai tapasztalat
• Egyéb felsőfokú (főiskolai, egyetemi) képesítés
• SAP rendszer ismerete
• multinacionális cégnél, nagyvállalatnál vagy nemzetközi adótanácsadó cégnél szerzett tapasztalat

Amit kínálunk / Offer

• Stabil, hosszú távú munkalehetőség
• Barátságos, segítőkész munkatársak
• Különleges munkakörnyezet

Kapcsolattartó / Applications

Krisztina Albert