főkönyvelő | budapest

posted
contact
randstad hungary
job type
permanent

job details

posted
location
budapest
job category
Manufacturing / Production
job type
permanent
reference number
28922 / 30081
contact
Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Partnerünk intelligens innovációkkal olyan közlekedési eszközöket hoz létre, melyek megfelelnek napjaink és a jövő mobilitási kihívásainak. A szállítási rendszerek teljes skáláját tervezik és gyártják, a nagysebességű vonatoktól az elektromos buszokon át, a vezető nélküli vonatokig, valamint vasúti infrastruktúrát, jelzőrendszereket és digitális mobilitási megoldásokat. Csatlakozz globális, több mint 75 000 fős közösségükhöz, amely elkötelezett a valós mobilitási kihívások megoldása és olyan nemzetközi projektek megvalósítása iránt, melyek fenntartható, környezetbarát szolgáltatást nyújtanak.

  • A főkönyvi és könyvelési munka koordinálása a helyi pénzügy és SSC között
  • A magyar főkönyv elkészítése a nemzetközi főkönyvből, kiemelten a befejezetlen termelési állomány meghatározása
  • A magyar számviteli beszámoló összeállítása, adóbevallások elkészítése
  • A pénzügyi csapat munkájának koordinálása (3 fő)
  • Az anyavállalat részére készülő havi, negyedéves, éves zárások irányítása;
  • Külső adótanácsadókkal, adóhatósággal és anyavállalattal való kooperáció és kapcsolattartás
  • Könyvvizsgálatokon és adóvizsgálatokon való aktív közreműködés, ill. ezek lebonyolításának koordinálása
  • Halasztott adó (Deferred tax) kalkuláció
  • Transzferár dokumentáció/adatszolgáltatás és validálás
  • Cash pool rendszerben a pénzigények heti/havi tervezése és jóváhagyása
  • Éves/negyedéves cashflow tervezése
  • Határidős ügyletek menedzselése
  • A vállalati rendszerek használata (SAP) és KSH/MNB statisztikák készítése
  • Egyéb, könyveléshez kapcsolódó adminisztratív feladatok ellátása.

Elvárások / Requirements

  • Szakirányú felsőfokú végzettség
  • Regisztrált mérlegképes könyvelő végzettség
  • IFRS ismerete
  • Hasonló munkakörben szerzett 5 év tapasztalat
  • Naprakész adózási és számviteli ismeretek
  • Magabiztos angol nyelvtudás (francia kollégákkal történő szóbeli és írásbeli folyamatos kapcsolattartáshoz szükséges, ezért már az interjúk is angolul folynak)
  • Rugalmasság, jó problémamegoldó képesség, igény a fejlődésre és önfejlesztésre
  • Csapatmunkára, együttműködésre való készség
  • Pontosság, precizitás
  • Minimum heti 1-2 munkanap vállalása Mátranovákon (személyes jelenléttel).

Amit kínálunk / Offer

  • határozatlan idejű munkalehetőséget
  • versenyképes jövedelmet és termelési prémiumot
  • számos munkabéren kívüli juttatást (cafetéria, negyedéves bónusz, jelenléti díj)
  • 100%-os bejárási támogatást
  • felelősségteljes, kihívást jelentő munkát, remek csapatot
  • rugalmas munkavégzési helyet (heti 1-2 nap Mátranovák, egyébként a munkavégzés történhet akár a cég budapesti irodájában is, és home office lehetőség is adott, kb 50% HO, 50% irodai munkavégzés)

Kapcsolattartó / Information

​m +36 30 281 3989