főkönyvelő | budapest

megjelenés dátuma
kapcsolat
randstad hungary
állás típusa
határozatlan idejű

az állás részletei

elhelyezkedés
budapest
álláskategória
Pénzügy / számvitel
referenciaszám
28827 / 29962
kapcsolat
Kattintson a jelentkezem gombra és válasszon a maximum 2 percet igénylő jelentkezési lehetőségek közül.

Partnerünk európai szinten piacvezetői szerepet tölt be, több mint 10.000 alkalmazottal közel 50 országban. Globális működésének köszönhetően stabil háttérrel rendelkezik, ugyanakkor a szervezet budapesti lokációja családias hangulattal várja legújabb tagját főkönyvelő pozícióba.

Bankkivonatok könyvelése, napi árfolyam rögzítése

Cash Pool számlák felügyelete-, egyenlegének rendezése, a netting folyamat lebonyolítása

Szállító számlák, költségelszámolások könyvelése-, utalása, cash flow felügyelete mellett

Szállító-, vevő-, főkönyvi számla törzsadatok karbantartása

Vevő kintlévőség egyeztetése, vevőkkel való kapcsolattartás

Egyéb vevő számlák (nem termékértékesítéshez kapcsolódó) elkészítése

Adó jellegű tételek kalkulációja, könyvelése, utalása

Adóbevallások határidőre történő elkészítése, adószámlák folyamatos egyeztetése

Adózási kérdések megválaszolása, szükség esetén adótanácsadó bevonásával

Adóhatósági és egyéb belső ellenőrzésekben való közreműködés

Bérszámfejtéssel kapcsolatos tételek könyvelése, adatszolgáltatás a külső bérszámfejtő cégnek

Bérjellegű adók és járulékok utalása a bérszámfejtő cég adatai alapján

Havi / negyedéves / éves konszern zárási feladatok ellátása

Konszern jelentések elkészítése

GICS szabályok betartása, -dokumentálása, belső ellenőrzési pontoknak való megfelelés biztosítása

Beszámoló elkészítése, a könyvvizsgálat teljeskörű előkészítése

Számviteli Politika karbantartása, számviteli alapelvek betartása

Tárgyi eszköz nyilvántartás, eszköz aktiválástól a leltározásig

Vezetői információk biztosítása, adó-, költségek és minden egyéb kérdésben

KSH statisztikai jelentések elkészítése

Transzferár dokumentáció elkészítése

Feladatok végzési határidőinek betartása, betartatása

Munkafeladatok szakszerű elvégzése

Környezetvédelmi és biztonsági előírások betartása, adminisztrációjának koordinálása

Szakterületére vonatkozó törvények, más jogszabályok, belső szabályzatok folyamatos nyomon követése

Tevékenységi körbe utalt feladatok színvonalas és hatékony elvégzése

Adatszolgáltatások valódisága, pontossága

Üzleti titok megőrzése

Elvárások / Requirements

A munkakör betöltőjének felsőfokú szakirányú végzettséggel, regisztrált mérlegképes könyvelői képesítéssel és tapasztalattal, illetve személyiségjegyekkel kell rendelkeznie.

önálló, pontos és határidőre való munkavégzés,

kitartó, céltudatos, felelőségtudatos munkavégzés, proaktivitás,

team munkavégzésre való készség,

jó kapcsolatteremtési készség,

magyar nyelv anyanyelvi szintű ismerete,

felsőfokú angol nyelvtudás

magas szintű felhasználói számítógépes ismeretek (MS Office, SAP)

Amit kínálunk / Offer

Multinacionális háttér

Családias, támogató légkör

Versenyképes fizetés és egyéb juttatások

Kapcsolattartó / Information

Kis Ágnes

agnes.kis@randstad.hu

Lieb-Takács Petra

petra.takacs@randstad.hu