Az önéletrajzunk, vagy LinkedIn profilunk az, amivel először találkozik leendő munkáltatónk, ezért elengedhetetlen, hogy kellő időt és energiát szánjunk ezek napra készen tartására. Első lépésként aktualizáljuk őket, adjuk hozzá legutolsó munkakörünket, feladatainkat, frissítsük profilképünket.
Állásra jelentkezés előtt mindig alaposan olvassuk át a hirdetésben szereplő leírást, mert legtöbbször tartalmazzák a munkakör betöltéséhez szükséges készségeket. Amennyiben rendelkezünk az elvárt tudással és készségekkel, ezeket tüntessük fel önéletrajzunkban is, hiszen ezek olyan kulcsszavak, amelyek előszűrés során segítenek megtalálni a pozícióra alkalmas jelölteket a HR-eseknek. A kulcsszavak segítségével pedig máris egy körrel beljebb kerülhetünk a kiválasztási folyamatban.
Önéletrajzunk mellett érdemes online jelenlétünket is rendbe tenni: nézzük át social media profiljainkat, különösen, amelyeken egyértelműen beazonosíthatóak vagyunk. Egy publikus kompromittáló fotó, vagy egy viccesnek gondolt, de lehet, hogy sértő tartalom vagy szélsőséges komment nem biztos, hogy túl jó fényt vetne ránk.
Ezt követően fordítsunk időt LinkedIn profilunkra is, építsük fel, hiszen ez az elsődleges szakmai közösségi felület, ahol a legtöbb recruiter is jelölteket keres. Állítsunk be professzionális profilképet, adjuk meg korábbi munkatapasztalatainkat, amihez pár szóban írjuk le feladatainkat is, adjunk hozzá skill-eket, hiszen ezek is kulcsszavakként funkcionálnak és mind növelik esélyeinket, hogy a recruiterek ránk találhassanak. És természetesen ne felejtsük el „Open to work”-re állítani profilunkat, ahol beállíthatjuk preferenciáinkat is.